Kieszeń 4 x 2,5 "SAS / SATA SSD / HDD i (Ultra) Slim ODD do zewnętrznej wnęki 5,25" (ToughArmor MB604SPO-B)
Galeria
WYJMOWANE OBUDOWY SSD/HDD 2,5"

 
Przedstawiamy mobilną, wytrzymałą kieszeń ToughArmor MB604SPO-B z możliwością wymiany dysków “na gorąco”. Mieści ona w sobie 4x SATA/SAS SSD lub HDD o wysokości do 15 mm oraz 1x napęd CD/DVD/Blu-ray ROM o wysokości 9,5 mm lub 12,7 mm w zatoce 5,25". Zaprojektowana do zastosowań komercyjnych, takich jak systemy wojskowe i medyczne, komputery pokładowe i powietrzne, systemy samochodowe, serwery, stacje robocze i mobilne systemy komputerowe. Utrzymanie optymalnej temperatury napędu dzięki konfigurowalnemu przez użytkownika 40-milimetrowemu wentylatorowi chłodzącemu i dużej liczbie otworów wentylacyjnych w całej obudowie. Posiada zaawansowane, wyjmowane tace na dysk z antywibracyjną ochroną w trudnych warunkach, z kolei wbudowane, indywidualne diody LED informują o stanie napędu.
 
 
Maksymalne wykorzystanie przestrzeni
 
Kompaktowa konstrukcja MB604SPO-B ToughArmor MB604SPO-B mieści w jednej 5,25" dwie wnęki umożliwiające błyskawiczną wymianę dysków 5mm-9.5mm SSD/HDD 2,5” (tzw. hot-swap) oraz jeden napęd optyczny Slim/Ultra-Slim CD/DVD/Blu-ray ROM, idealny do zastosowań wymagających dużej ilości miejsca, takich jak komputer typu powerhouse, przenośna stacja robocza do zastosowań wojskowych i montowany w stelażu komputer przemysłowy.
Nowo zaprojektowany wspornik napędu optycznego MB604SPO-B posiada adaptacyjną konstrukcję umożliwiającą obsługę dowolnego czytnika napędu optycznego typu Slim 12,7 mm lub Ultra-Slim 9,5 mm CD/DVD/Blu-Ray ROM.
Taca na dyski MB604SPO-B jest przeznaczona do obsługi dysków twardych i dysków SSD o wysokości do 15 mm, dzięki czemu są one kompatybilne z dyskami SAS oraz dyskami SATA. Dyski SAS są wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, takich jak archiwizacja długoterminowa dla zapewnienia ich długiej żywotności, większej niezawodności i szybszych prędkości obrotowych do 15 000 obr/min dla szybkiego dostępu do danych. Obsługiwane są wszystkie dyski SAS, w tym dyski Seagate Exos, HGST Ultrastar serii C oraz dyski Dell, HPE i Toshiba SAS. 
Zaprojektowany z myślą o wszechstronności
Niezależnie od tego, jakich dysków używasz, instalacja jest łatwa dzięki wygodnie oznaczonym otworom na śruby. Po podłączeniu wystarczy przykręcić wbudowaną śrubkę, a napęd zostanie zablokowany. Dzięki temu czytnik napędu optycznego pozostanie w miejscu, nawet w warunkach silnego ruchu lub wibracji. W przypadku korzystania z czytnika optycznego Ultra-Slim (9,5 mm), dołączoną podkładkę dystansową z pianki można zainstalować na górnej części ODD w celu uzyskania estetycznego efektu.
 
 
Gdy nadszedł czas na wymianę lub ulepszenie czytnika napędu optycznego CD/DVD/Blu-ray, demontaż jest równie prosty. Po poluzowaniu śruby wspornika widać sprężynowe ramię . Wystarczy pociągnąć wysuwane ramię, aby wyjąć napęd optyczny z obudowy.
Mocna konstrukcja
 
ToughArmor wykorzystuje wytrzymałą, w pełni metalową konstrukcję w całej obudowie i tacach, a trend ten jest kontynuowany przez MB604SPO-B. ToughArmor został zaprojektowany specjalnie z myślą o pracy w trudnych warunkach, takich jak zastosowania wojskowe i medyczne, systemy awioniki, maszyny przemysłowe i magazynowe oraz wszelkie zastosowania wymagające oceny palności.
Wypakowany funkcjami
 
Aby zapobiec gromadzeniu się pyłu, który z czasem może zatykać wewnętrzne gniazda i hamować przepływ powietrza, dołączona jest osłona przeciwpyłowa chroniąca obudowę, gdy napęd optyczny nie jest używany. Po zainstalowaniu napędu optycznego CD/DVD/Blu-ray, osłona przeciwpyłowa może zostać łatwo zdjęta bez użycia narzędzi i śrub.
Indywidualne diody LED dla każdej wnęki umożliwiają natychmiastową informację o statusie napędu, informując użytkownika, kiedy dyski są podłączone do zasilania lub używane.
Sterowany przez użytkownika 40-milimetrowy wentylator chłodzący współpracuje z dużymi otworami wentylacyjnymi w tacy i obudowie, aby usunąć jak najwięcej ciepła i utrzymać napędy pracujące w optymalnych temperaturach. Wentylator może być ustawiony na wysoką prędkość dla intensywnych zastosowań mechanicznych dysków twardych, niską dla chłodniejszych dysków SSD i może być całkowicie wyłączony w celu schłodzenia przez wbudowany system chłodzenia komputerów.
Możliwość obsługi danych SATA i kabli zasilających z konstrukcją zatrzasku blokującego przed przypadkowym rozłączeniem kabli podczas użytkowania. Po podłączeniu tych kabli pozostaną one zablokowane na swoim miejscu aż do momentu ich ręcznego usunięcia, zapewniając niezawodne połączenie zasilania i danych.
Weź ToughArmor w podróż z MB991U3-1SB

 
Aby uzyskać dostęp do danych poza systemem lub w odległych lokalizacjach, skorzystaj z ToughArmor MB991U3-1SB. Gniazdo na tace z dyskiem MB991U3-1SB jest kompatybilne z różnymi tacami dyskowymi ToughArmor, w tym z seriami MB516, MB607, MB991, MB992, MB994, MB996 i MB998. Dzięki temu posiadacze systemów ToughArmor mają dostęp do napędu wewnętrznego na zewnątrz bez konieczności otwierania obudowy. Jest to doskonałe narzędzie do indywidualnego testu diagnostycznego napędu. Jeśli chcesz bezpiecznie usunąć dane lub po prostu zwiększyć pojemność pamięci masowej systemu, wyjmij tacę z wewnętrznego modułu ToughArmor i włóż ją do MB991U3-1SB, aby wykonać indywidualne zadania na zewnątrz za pomocą interfejsu USB 3.0. Najlepsze jest to, że MB991U3-1SB wykorzystuje magistralę USB i nie wymaga zasilacza do pracy. Wystarczy podłączyć kabel USB do dowolnego urządzenia i można rozpocząć pracę.
Taca na dysk
 
EZ-Slide mini taca MB992TRAY-B DriveTray dla ToughArmor serii MB992 oraz MB996
 
Taca kompatybilna z zewnętrznym ToughArmor:
 
Proponowane zastosowania
 
-
Idealne do zastosowań wymagających dużej ilości pamięci masowej dysków SSD i pełnowymiarowych mechanicznych dysków twardych lub dysków półprzewodnikowych, w szczególności dysków SATA o dużej pojemności i dysków SAS klasy przemysłowej o wysokości 15 mm; systemów wojskowych i medycznych wymagających wytrzymałej konstrukcji oraz serwerów o małej obudowie wykorzystujących mechaniczne dyski twarde 2,5" do pamięci masowej.
Key Features
 
*
Wytrzymała konstrukcja stalowa przeznaczona do zastosowań przemysłowych i komercyjnych, takich jak wojsko i medycyna, serwery, centra danych, stacje robocze i przenośne systemy komputerowe.
*
Idealny do zastosowań, które muszą sprostać wymaganiom w zakresie palności.
*
Pasuje do 4x dysków SSD lub dysków twardych o wysokości od 5 mm do 9,5 mm.
*
Obsługuje pojedyncze kanały SATA III i SAS.
*
Obsługuje płaski (12,7 mm) lub ultracienki (9,5 mm) dysk optyczny (napęd ODD).
*
Sprężynowe ramię ODD dla szybkiego montażu i demontażu
*
Podwójne złącza zasilania SATA oddzielają napęd ODD od zasilania dysku twardego/SSD, zapewniając stabilne zasilanie.
*
Wentylator chłodzący 40 mm z trzema trybami pracy : szybki , wolny oraz wyłączony, utrzymuje właściwą temperaturę napędu.
*
Otwory wentylacyjne umieszczone na tacach i w całej obudowie zapewniają doskonałe chłodzenie pasywne.
*
Active Power Technology (APT) - indywidualne diody LED , wentylator chłodzący tylko wtedy, gdy w zatoce zainstalowany jest napęd.
*
Indywidualna dioda LED informująca o statusie dysku dla każdej kieszeni.
*
Technologia antywibracyjna (AVT) redukuje drgania pochodzące z mechanicznych dysków twardych.
5 Years Warranty

 

Product Name :
4 x 2.5" SAS/SATA SSD/HDD & (Ultra) Slim ODD Backplane Cage for External 5.25" Bay
Model Number :
MB604SPO-B
Color :
Black
Support Drive Size :
4 x 2.5" SSD / HDD & 1 x Ultra Slim or Slim ODD
Compatible Drive Type :
SATA / SAS (SAS host required / single channel)
Number of Drives :
4
Max Drive Height :
4 x 2.5" up to 9.5mm
1 x Ultra Slim ODD (9.5mm) / Slim ODD (12.7mm)
Drive Bay :
1 x external 5.25" drive bay
Host Interface :
5 x SATA 7pin
Power Input :
2 x SATA 15pin power connector
Transfer Rate :
Up to 6Gbps (Depending on hard drive speed)
Support HDD Capacity :
No Limitation
Drive Cooling :
1 x 40mm fan
Structure / Material :
Metal
Support Hot-Swap :
Yes
Product Dimension (W x H x D) :
146.0 x 41.3 x 154.2mm
Product Weight :
731.5g
Shipping (Package) Weight :
754g
Drive Activity LED Indication :
Drive power: solid green LED; HDD access: flashing green LED
Package contents :
device, user manual, screws, EVA foam spacer
SATA Connector Insertion Rate :
10,000
Humidity :
5%~65% RH
Operating Temperature :
0°C to 60°C (32°F to 140°F)
Storage Temperature :
-35°C to 70°C (-31°F to 158°F)
Compliance :
CE, RoHS, REACH
Warranty :
5 years

Q: Can I replace the cooling fan attached to the device? Will doing that void the warranty?

A: The cooling fan we used has been thoroughly tested with the drive enclosure to ensure it functions properly and supports the fan speed control (for select models). Therefore, we suggest our customers keep the original fan for the best result. However, we understand the stock fan may not be suitable for all the applications, so we elected to honor the warranty when 3rd party fan is using. The warranty may void if the 3rd party fan causes electrical damage to the device, though.


Q:  Which specification should I check before buying the 3rd party cooling fan?

A:The following information is the fan specification requirement and compatible fan models for MB604SPO-B

 

Fan Dimension (LxWxH) 40 x 40 x 10mm 40 x 40 x 20mm 
Connector Type 3 Pin Wafer
Rated Voltage (VDC) 12V DC
Rated Current (A) < 0.12A (127mA)
Screw Specification Phillips Flat Head - M3 x 15mm - Steel
(Came with stock fan)
Phillips Flat Head - M3 x 25mm – Steel
(Not Included)

 

Compatible fan models

 

(without test, use it at your own risk)


Q: Does MB604SPO-B support the new SATA 3.3 / SAS 3.0 Power Disable feature (PWDIS)?

A: The MB604SPO-B does not support the SATA 3.3 / SAS 3.0 PWDIS feature. If you install the SATA/SAS HDD/SSD with PWDIS in MB604SPO-B , the drive will not spin, and the system won't detect the drive. See the list below for known SATA/SAS HDD/SSD with the PWDIS feature.

 

While we recommend to avoid using the SATA/SAS HDD/SSD with PWDIS, you can use the methods below to disable the PWDIS feature physically if you already purchased the drive:

 

Method 1 – Using the Molex to SATA adapter or cable to disconnect the power to Pin 3 of the SATA power connector.

 

Molex to SATA Adapter   Molex to SATA Cable
Molex to SATA Adapter   Molex to SATA Cable

 

Method 2 – Placing Kapton tape on Pin 1-3 of the SATA/SAS power connector to isolate the 3.3V power, as shown below.

 

Kapton tape SATA power connector

 

Please contact tech@icydock.com if the problem persists.

MB604SPO-B
Zgodność