EZConvert Air Lite MB482IP-3B - 2.5” to 3.5” SAS (SFF-8482) HDD/SSD Converter
Galeria
HOME > EOL > EOL > MB482IP-3B
EOL
New!

Konwerter dla dysków HDD/SDD EZConvert Air Lite MB482IP-3B ICY DOCK SAS/SATA z 2.5" do 3.5" został zaprojektowany dla użytkowników potrzebujących wsparcia dla SAS 2.0 (12 Gbps) i instalacji 2,5-calowego dysku twardego lub SSD za pomocą śrub w celu uzyskania maksymalnej stabilności. EZConvert Air Lite MB482IP-3B posiada niezabudowany wierzch, dzięki czemu zapewnia wyjątkowe chłodzenie. Pozwala również na instalację każdego 2,5-calowego dysku HDD/SDD o złączu SAS/SATA w 3,5-calowej zatoce (wymaga obsługi SAS dla obu typów magistral). Cały konwerter został wykonany ze stali nierdzewnej, która jest idealna dla najbardziej wymagających instalacji. Perforowane wyloty, niezabudowany wierzch oraz metalowa konstrukcja zapewniają najlepsze możliwe chłodzenie.
Przemysłowa konstrukcja z zachwycającymi możliwościami
 
2,5-calowe dyski stają się coraz popularniejsze w dużych przedsiębiorstwach, ale większość serwerów zostało zaprojektowanych dla 3,5” dysków twardych. MB482IP-3B kładzie nacisk na przemysłowy charakter przechowywania danych – został on stworzony, aby swoimi wymiarami, umiejscowieniem złącz i pozycją montażu jak najwierniej oddawał wygląd 3,5-calowego dysku SAS. Konwerter ten jest przeznaczony głównie do pracy z wysokowydajnymi, 2,5-calowymi dyskami SAS 12 Gbps, które mają być umieszczone w 3,5-calowej zatoce serwerów rack i tower lub płytach montażowych SAS, a także modułach hot swap. MB482IP-3B w pełni wspiera dwukanałowe dyski SAS, a także łańcuchową funkcję daisy-chain, która jest idealna dla instalacji iSCSI oraz SAN. Adapter jest także wstecznie kompatybilny z dyskami HDD/SDD o złączu SATA (wymagana obsługa SAS).
 
MB482IP-3B wykorzystuje całą obudowę w połączeniu z otwartym obiegiem powietrza, tworząc wyjątkowe warunki do chłodzenia jakiegokolwiek dysku. Jest niezbędnym akcesorium dla przedsiębiorstw, gdyż znacznie upraszcza modernizację serwerów bez ponoszenia wysokich kosztów. Ponadto solidna konstrukcja doskonale nadaje się do rozwiązań przemysłowych, gdzie odporność sprzętu jest koniecznością.
 
 
EZconvert Air Lite MB482IP-3B obsługuje 2,5-calowe dyski HDD/SDD ze złączem SAS/SATA o wysokości od 7 do 15 mm. Dolne otwory na śruby pozwalają solidny montaż dysku do konwertera, a następnie zamontowanie w obudowie serwera. Dobre zabezpieczenie dysków jest kluczowe dla dużych instalacji.
Wbudowany most SAS-PCB chroni złącze dysku HDD/SDD przed zniszczeniem spowodowanym wkładaniem i wyjmowaniem go, a to zapewnia pełną prędkość SAS 12 Gbps bez obniżenia prędkości ze względu na jego przelotowy design.
Zaawansowane chłodzenie
 
Podstawową cechą EZConvert Air Lite jest zdolność do szybkiego chłodzenia dysków. Niezabudowany wierzch szybko, zamiast ograniczać dostęp powietrza, rozprasza ciepło, pozwalając dyskowi na swobodne „oddychanie”. Ma to zasadniczy wpływ na pracę dysku w intensywnym środowisku, gdyż jak powszechnie wiadomo, nadmierne ciepło może zaburzać jego optymalne działanie. Umieściliśmy wyloty powietrza wokół konwertera, które umożliwiają odprowadzenie ciepła ze wszystkich stron i kątów, natomiast metalowa rama działa jak gigantyczny radiator, który chłodzi dysk..
Kluczowe cechy
 
- Zamienia 2,5-calowy dysk SSD lub SAS HDD w 3,5-calowy dysk SAS HDD
- Wsparcie dwukanałowych dysków SAS
- Wsparcie dla SAS 2.0 (12 Gbps)
- Wsteczna kompatybilność z dyskami SATA SSD/HDD (wymaga obsługi SAS)
- Wytrzymała obudowa wykonana ze stali nierdzewnej pomaga rozprowadzać ciepło
- Brak zabudowanej góry obudowy pomaga rozprowadzać ciepło
- Wentylowana obudowa ułatwia przepływ powietrza przez adapter
- Układ otworów montażowych zgodny ze specyfikacją 3,5-calowych dysków HDD
- Mieści 1x 2,5-calowy dysk SAS/SATA o wysokości od 7 do 15 mm
- Mieści się w 1x standardowej, 3,5-calowej zatoce
- Wspiera oba typy kabli zasilających, z klipsami zabezpieczającymi i bez
Video
 
 
3 Years Warranty

ICY DOCK EZConvert Air Lite MB482IP-3B
Open Air 2.5” to 3.5” SAS (SFF-8482) HDD & SSD Converter / Mounting Kit
Model Number :
MB482IP-3B
Color :
Chrome
Compatible Drive Type :
2.5” SAS or SATA HDD/SSD (SAS host required)
Compatible Drive Heights :
7mm, 9.5mm, 12.5mm &15mm
Device Interface:
14 pin SAS (Dual Channel)
Power Input:
15 pin power connector
Device Fit :
3.5" SAS drive bay
Transfer Rate :
Up to 6 Gb/sec per channel (depending on hard drive speed)
Material :
Stainless steel
Dimension (L x W x H) :
146.6 x 25.4 x 101.6mm
Weight :
210g
Package Contentst :
Device, user manual, screws
MB482IP-3B
Zgodność