ToughArmor MB991U3-1SB Zewnętrzna obudowa 2.5” SATA HDD & SSD USB 3.0
Galeria
ZEWNĘTRZNE OBUDOWY NAPĘDÓW / DOKOWANIE

   
Seria ToughArmor okazała się być doskonałym 2,5” rozwiązaniem, jednak teraz mamy przyjemność przedstawić wersję zewnętrzną z rodziny ToughArmor. MB991U3-1SB jest w całości wykonany z metalu, stworzony dla dysków 2,5” SATA z wejściem USB 3.0. Obudowa zewnętrzna jest zbudowana z wysokiej jakości materiału klasy korporacyjnej i ma zdolność do szybkiej wymiany dysków. Dzięki wymiennym tacom, użytkownicy mogą szybko zamienić 2,5” dysk twardy SATA lub SSD bez konieczności odłączania urządzenia od systemu, oszczędzając cenny czas. Taca EZ-slide Mini akceptuje większość 2,5” dysków SATA HDD/SSD dostępnych na rynku, począwszy od 5mm do 15 mm wysokości napędów. Sloty dysków przeznaczone są dla różnych dysków dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do swoich wewnętrznych dysków twardych lub SSD na zewnątrz, zawsze i wszędzie. Interfejs USB 3.0 pozwala na niezwykle szybkie prędkości transferu i jest kompatybilny z interfejsem USB 2.0, tak aby zapewnić kompatybilność z wieloma systemami. ToughArmor MB991U3-1SB jest połączona z zaletami i funkcjami przenośnych obudów klasy korporacyjnej. Jest to idealna obudowa do zastosowań pamięci masowej dla przedsiębiorstw, takich jak tworzenie kopii zapasowych danych SMB, odzyskiwanie danych, archiwizacji danych produkcyjnych wideo, transportu danych i specjalistów IT.
 
 
Dane do wzięcia
 
 
MB991U3-1SB jest przenośną obudową klasy przedsiębiorstwa, która pozwala użytkownikom na szybki dostęp do ich 2,5” dysków twardych i SSD SATA za pośrednictwem jednego połączenia USB. Wymienna taca EZ-slide mini obsługuje szybką wymianę oraz sprawia, że napęd jest całkowicie bezproblemowy. Dzięki tacy EZ-slice Mini użytkownicy mogą zmieniać kilka dysków między tackami, przez co urządzenie staje się idealną obudową do tworzenia kopii zapasowych danych, archiwizacji treści oraz replikacji danych. Na przykład firma produkująca wideo, może go użyć do archiwizacji danych a następnie transportować SSD pomiędzy lokalizacjami. Małe firmy mogą użyć go do tworzenia kopii zapasowych danych i przechowywać dysk w innym miejscu poza siedzibą firmy.
Slot napędu MB991U3-1SB jest kompatybilny z różnymi kieszeniami napędów ToughArmor z serii: MB991, MB992, MB994, MB996 i MB998. Pozwala to użytkownikom na dostęp do wewnętrznego dysku na zewnątrz bez konieczności otwierania obudowy. Jest to doskonałe narzędzie do indywidualnego testu diagnostycznego napędu. Jeśli trzeba jest potrzeba bezpiecznego usunięcia danych lub po prostu zwiększenia pojemności systemu, wystarczy wyjąć tackę z wewnętrznej jednostki ToughArmor i wstawić ją w MB991U3-1SB w celu wykonania poszczególnych zadań na zewnątrz.


Tacka EZ-slide Mini jest tak zaprojektowana aby pomieścić 2,5” dysk o wysokości od 5 do 15 mm zapewniając maksymalną kompatybilność dysku. Najlepiej ze wszystkich urządzeń MB991U3-1SB wykorzystuje zasilanie z magistrali USB nie wymagając zasilacza do pracy. Wystarczy podłączyć kabel USB do systemu i urządzenie jest gotowe do pracy. Możliwość dostępu do każdego napędu z dowolnego systemu sprawia, że jest to doskonałe przenośne urządzenie pamięci masowej dla specjalistów IT i użytkowników SMB.

Niezwykle szybkie i wydajne USB 3.0
 
MB991U3-1SB jest zbudowany z interfejsem USB 3.0 dodatkowo wspierającym UASP*. UASP może zwiększyć szybkość transferu do 5 Gbps do urządzeń wspomagających. USB 3.0 jest kompatybilny ze starszą wersją 2.0, dzięki czemu urządzenie można stosować z dowolnym systemem, który nadal posiada USB 2.0. Jeśli system obsługuje standard 3.0, będzie można skorzystać z wyższej wydajności - co jest istotne dla profesjonalistów, którzy potrzebują narzędzi aby szybko i skutecznie wykonywać swoją pracę.


* Uwaga - Przy UASP dla użytkowników systemu Windows 8/10 wymagane jest wsparcie hosta, natomiast Mac obsługiwane jest macierzyście.

Chroń swoją inwestycję
 
Dla ochrony zewnętrznej, MB991U3-1SB jest zbudowany z metalu o wysokiej trwałości i jest wyposażony w ochronną, gumową podstawkę dla stabilności na dowolnej płaskiej powierzchni. Ochronne, gumowe tuleje ślizgowe zapobiegają chwiejności, dając jednostce najlepszą możliwą stabilność. Tuleja umożliwia również łatwiejsze i jeszcze stabilniejsze ułożenie wielu urządzeń MB991U3-1SB.
Upewniaj się, że Twoje dyski są w bezpiecznych rękach i dokładnie rozważaj długość życia dysku podczas budowy i projektowania przedsiębiorstwa. MB991U3-1SB jest zbudowany z wytrzymałej, metalowej konstrukcji i jest w stanie pomieścić dyski twarde w najtrudniejszych warunkach. Metalowy korpus i wentylacja konstrukcji pozwala na efektywne rozpraszanie ciepła dysków twardych w całej obudowie.
 
Metalowa obudowa pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepła z dysku twardego do obudowy. Technologia Multi-flow (MFT) skutecznie toruje przepływy powietrza do doskonałego chłodzenia pasywnego, poprzez otwory wentylacyjne z przodu, z tyłu, z góry i z dołu (w różnych miejscach). Technologia Anti-Vibration (AVT) i EMI redukując wibracje służą do zapewnienia stabilnego środowiska dla dysków twardych lub SSD dla najlepszej wydajności.
Wszechstronna użyteczność i bezpieczeństwo
 
Łatwe do odczytania wskaźniki przednie LED wskazują gdy dysk jest odłączony (nie świeci), zasilany (świeci lampka zielona) lub jest dostęp (miga na zielono). Active Power Technology (APT) uruchamia każdemu napędowi kontrolkę LED tylko wtedy, gdy dysk twardy jest umieszczony w obudowie. W celu zabezpieczenia systemu Blokada zaczepów Eagle w MB991U3-1SB sprawia, że twoje twarde dyski nie będą się wysuwać samowolnie. Dodatkowy zamek kluczowy 2 segmentu zapewnia dodatkową ochronę fizycznej kradzieży dysków twardych i chroni wszelkie dane. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, opracowaliśmy gniazdo zabezpieczenia Kensington z tyłu urządzenia, aby zapobiec szybkich kradzieży na zasadzie chwyć i uciekaj.
 
Taca napędu
 
 
Taca wymienna z:
 
 
Wymienne modele OEM:
 
Kluczowe cechy
 
 
- Metalowa obudowa zapewnia trwałość i ochronę napędu
- Zdejmowany podajnik EZ-slide Mini obsługuje szybką wymianę dysku
- Obsługuje 2,5” dyski SATA o wysokości 5mm, 7mm, 9,5mm i 15mm
- Obsługa UASP przez interfejs USB 3.0
- Uniwersalne gniazdo, które jest kompatybilne z szeroką gamą napędów serii ToughArmor: MB991, MB992, MB994, MB996 i MB998
- Zabezpieczenie Eagle utrzymuje dyski w obudowie
- Technologia Multi-flow (MFT) - zapewnia chłodzenie pasywne
- Technologia antywibracyjna tworzy bezpieczne środowisko dla dysków
- Technologia Active Power - urządzenie dostaje moc tylko gdy napęd jest zainstalowany
- USB 3.0 z obsługą UASP i kompatybilne z interfejsem USB 2.0
- Nie jest wymagany zasilacz
 
 
5 Years Warranty

Model Number :
MB991U3-1SB
Color :
Matte Black
Drive Fit :
1 x 2.5” SATA III HDD & SSD (Up to 15mm height)
Connection Interface :
1 x USB 3.0
Power Input :
Power via USB
Maximum Transfer Rate :
USB 3.0 up to 5Gb/sec (USB 2.0 Up to 480 Mb/sec)
HDD Access Indicator :
Empty bay: LED off
HDD idle: Solid green
HDD access: Flashing green
Drive Cooling :
Airflow vents with metal heat dissipation
Drive Security :
2 segment key lock
Structure :
Full Metal
Dimension (L x W x H) :
141.4 x 110 x 35.4mm
Weight :
461g
Package contents :
Device, user manual, screws, keys

Documents
 

Frequent Asked Questions
Q: I installed the SSD and the device is connected to my computer, but the drive is not detected.

A: There are some scenarios you can do to rule out potential problems.

 

Scenario 1 – Drive status LED is not lighting up


 

 

Scenario 2 - The drive status LED lights up, but the SSD is still not detectable


 

 

Scenario 3 - The SSD and the connected USB port do work normally, but the drive does not show up on my computer after connecting to my computer


 

 

Scenario 4 - It has been verified to rule out all possible hardware problems, but the system still cannot detect the SSD


 

 

Please contact euinfo@icydock.com if the problem persists so we can resolve the issue as soon as possible.

 

Q: I feel that the drive tray's upper and lower metal spring is stuck when inserting the drive tray. What should I do?
A: Remove the drive tray from the enclosure and reinsert the tray without putting excessive pressure on the metal mesh sheet in front of the tray. Excessive force on the front metal mesh sheet may bend the top and bottom metal spring, causing difficulties when inserting the drive tray. Therefore, please do not forcingly insert the drive tray when this happens as it may cause damage to the metal spring.
Metal Spring
Please DO NOT put excessive pressure on the metal mesh sheet as shown
MB991U3-1SB
Zgodność